Google+

Жива музика на свято — кавер група, ВІА, ансамбль в Києві

Кавер-група — новий погляд на старі хіти

На сучасній естраді відроджується добра традиція «живих»  виступів. Відповідно, і на ринку святкових послуг в Києві серед безлічі музичних груп з’явилися вокально-інструментальні ансамблі, які відроджують  кращі традиції вітчизняної естради власним виконанням улюблених і нестаріючих шлягерів минулих років. Колективи такого роду отримали сучасну назву — кавер-група.

  Утворюють такі  гурти і професійні музиканти, які беруть участь в проектах на великій сцені, і аматори різного віку та  поколінь. Тож не дивно, що  музика у виконанні кавер-групи все частіше і частіше звучить на приватних і корпоративних заходах різного рівня. Живий інтерес слухача в першу чергу викликає сама енергетика «живої» музики, яку не замінить ніяка фонограма.

  У виробництві музичного матеріалу такого музичного колективу існує два основних підходи до аранжування і виконання популярних пісень — це власна стилістична інтерпретація — переробка в різні музичні напрямки: рок, джаз, фолк і т.д. або часткова адаптація автентичного звучання під сучасного слухача зі збереженням мелодики і гармонії без включення авторських елементів. Обидва ці підходи мають право на життя, але виправдані різними цілями. Група, скажімо, що працює в стилі «латина», яка в основному виконує іспаномовні хіти, не обмежує себе репертуаром і має можливість виконати, наприклад, пісні з  кінофільмів радянського періоду або народні пісні в боса-нові, сальсі або румбі.

  Щоб догодити слухачеві, група, що працює в стилі «диско», так само  успішно може переробити на свій лад шлягери української естради 70-х, ретро 30-х або дитячі пісні — простір для творчості обмежується лише власною фантазією, особистими смаками і вподобаннями  виконавців. У більшості випадків основний  репертуар кавер-групи складається з пісень, які повністю імітують форму і звучання оригіналу, але з незначними коригуваннями по ритму і темпу. Лише ті музичні колективи, яким вдається впоратися з такими творчими та технічними завданнями, стають популярними на ринку розважальних послуг.

Жива музика на свято: весілля, ювілей, день народження

Сьогодні, як і в добрі 80-ті, стає модним запрошувати вокально-інструментальний ансамбль на весілля, ювілей, а із зародженням ринкових відносин в нашій країні — і на корпоративні заходи.

  Репертуар таких колективів досить великий і різноманітний, втім, як і склад. Як і раніше, у складі ВІА може бути чоловічий, жіночий і бек-вокал, електронні та акустичні інструменти. Є й нововведення — до складу деяких сучасних кавер-груп входить діджей з професійним обладнанням для створення і програвання «семплів» ,  «лупів», звукових ефектів, тощо.  Часто у виступах не тільки кавер-груп, але і популярних ансамблів використовується «плейбек» — звукова доріжка з записом кількох інструментальних або вокальних партій. На мій погляд, при цьому втрачається можливість музикантам і вокалістам самостійно впливати на виконання пісень в реальному часі, відповідно, втрачається «жива» енергетика  та можливість імпровізації.

  На приватних заходах до виконавців ставляться вимоги ще більші, ніж на великій сцені — володіння різноманітним репертуаром, вміння задовольнити запити вибагливої  публіки, різної за віком, професією та соціальним статусом. Крім того, музикантам  кавер-групи доводиться працювати на різних локаціях, на різному обладнанні, в різних умовах, а вони далеко не завжди відповідають ідеалу.

Жива музика на свято — вибираємо ансамбль

Організаторам свят на ринку послуг Києва не складає труднощів вибрати кавер-групу, що задовольнить  замовника і за стилем і за складом. Найвостребуваніші  - колективи, які  виконують хіти 80-х і 90-х, популярні пісні вітчизняної та зарубіжної естради, пісні з кінофільмів в звучанні, максимально наближеному до оригіналу. Колективи, які виконують популярну музику в колоритних стилях, більш затребувані на тематичних вечірках відповідного стилю або клубах тієї ж спрямованості.

  Загальновідомим є той факт, що багато хто  з великих музикантів і співаків розпочинали свою блискучу кар’єру саме з виконання чужих хітів у власній обробці, а сьогодні їх хіти обробляються і виконуються кавер-групами. Однак  існують професійні, сформовані та  авторитетні музиканти  естради, які  основною сферою застосування власного таланту переконано вважають участь саме в кавер-групі.  Тут  завжди панує свобода творчості та дій, тому що в більшості випадків такі колективи не є продуктом продюсерів, залишаючись в хорошому сенсі самодіяльними.

  Вибираючи ту чи іншу кавер-групу на корпоративну вечірку, ювілей або весілля, необхідно керуватися не тільки її складом або репертуаром. Важливим фактором є тривалість її існування на ринку послуг і досвід виступів на подібних заходах.

Скільки коштує жива музика на свято Київ

Ціна за виступ професійної та затребуваної  кавер-группи досить висока, проте, є на порядок нижчою  гонорару  оригінальної групи, в той же час її репертуар значно ширший. І якщо для Вас важливіше почути на святі знайомі пісні, ніж побачити знайомі обличчя — кавер-група стане їм вдалою альтернативою в музичній складовій програми Вашого торжества.

Автор — соліст ВІА «Ретро-бум» шоумен Олександр Вітер, м. Київ.

Автор: Олександр Вітер