Google+

Музиканти на ювілей

DSC_0022

Ювілей — це унікальна і неповторна нагода святкувати торжество, не схоже на всі інші сімейні та корпоративні святкування, бо присвячене воно виключно персоні ювіляра та  його особистому оточенню. Зважаючи на це, вибір музикантів на ювілей здійснюється не за стандартними критеріями як то професіоналізм, імідж, популярність, вартість послуги, а глибоко індивідуально, виходячи з суто особистого смаку, естетичних уподобань ювіляра. Протягом усього життя — і в дитинстві, і в юності, і в молодості, і в зрілості кожного з нас супроводжує найрізноманітніша музика: і весела, і сумна, і серйозна… А музика, яка має звучати на ювілеї, в першу чергу повинна бути до душі самому ювіляру, адже таке свято трапляється раз у житті. Резонно, що чільну роль у питанні вибору музикантів на  свято відіграють особисті симпатії ювіляра, йому ж належить прерогатива і в формуванні індивідуальних вимог до виконавців.

Індивідуальні вимоги ювіляра до виконавців цілком можуть різнитися від стандартних і усталених на ринку музичних послуг вимог, більшою мірою застосовних до весільних музикантів або музикантів на корпоратив. Тим не менш, наш досвід музичного супроводу (не одного десятка ювілеїв щороку) підказує, що з їх загальної маси можна виділити одну основну вимогу, котра виходить з самої специфіки заходу.

Найважливіший критерій, якому повинні відповідати музиканти, запрошені на ювілей — співзвучність репертуару зі смаками іменинника та його близьких.

На торжестві, як правило, присутні гості — представники різних поколінь: батьки, родичі, наставники, однолітки ювіляра — друзі і колеги, його діти та онуки. Музиканти, запрошені на таку подію, повинні враховувати і смаки всієї аудиторії і, певною мірою, її вікові особливості. Необхідно знайти «золоту середину», паритет між бажаннями публіки та фізіологічними можливостями гостей, знайшовши в програмі вечора підходяще місце для пісень, які приємно послухати поважній публіці і пісень, під які можна потанцювати і молоді , і старшому поколінню. Програма музичного супроводу свята може формуватися з тих творів, які асоціюються у ювіляра з різними етапами його життя та з пісень, які йому просто до смаку, бо саме в них відкривається його внутрішній світ.

Професійні музиканти на ювілей завчасно повинні підготуватися до такого торжества і створити репертуарний листок — список улюблених творів, які гармонійно увіллються в канву свята, створять необхідну атмосферу, підкреслять тематику заходу.

На ювілеях в Києві зазвичай звучить музика різних жанрів: класичні інструментальні твори, романси, джазові стандарти, нестаріюче ретро, пісні радянської та зарубіжної естради, шансон, українські народні пісні … У репертуарі досвідчених київських музикантів не повинно бути дефіциту улюблених пісень усіх поколінь, однак найвищою  майстерністю музикантів, запрошених на ювілей, є щире, душевне і усвідомлене виконання і вміння виконати ці пісні у відповідний момент.

А тепер — кілька порад для пошуковувачів послуги артистів на святкування ювілею.

Запрошуючи ансамбль або кавер-гурт на торжество, переконайтеся в тому, що цей колектив виконує пісні «наживо». Не секрет, що більшість недорогих ансамблів використовують «плей-бек» — фонограми, які містять прописані партії інструментовки та бек-вокалу. Такий супровід унеможливлює зрушення темпу, зміну тональності,  використання паузи чи репризи в процесі виконання твору. Також не зайвим буде поцікавитися в музикантів умінням і можливістю закомпонувати Вашим гостям, якщо у них виникне бажання заспівати. Чи готові вони розучити Ваші улюблені пісні, якщо вони не входять до їх репертуару? Чи готові вони виступати не тільки в танцювальних паузах, а й виконувати пісні або інструментальні композиції в застіллі? Чи готові музиканти підкорятися сценарію ведучого і виконувати твори експромтом…

Особливими пунктами у Ваших вимогах мають стояти питання про якість технічного забезпечення свята — звукове обладнання і, звичайно ж, про належний зовнішній вигляд виконавців,його відповідність  тематиці та рівню заходу. Навіть якщо Ви довірили організацію ювілею професійній агенції з організації свят, щоб уникнути неприємних сюрпризів рекомендую обов’язково обумовлювати  ці питання. Якщо Ви самостійно організовуєте ювілей, обов’язково укладайте договори з усіма артистами та музичними колективами із зазначенням незмінної ціни за їх послуги, дати виступу і його тривалість, щоб максимально убезпечити себе від усіляких ризиків.

Дорогі друзі , ми щиро раді будемо відгукнутися на Вашу пропозицію щодо участі на вашому заході як музиканти на ювілей в Києві чи іншому місті України і обов’язково виправдаємо Вашу високу довіру. З побажанням красивих і пам’ятних свят, яскравих вражень від життя і безлічі ювілейних дат в ньому. З повагою до Вас та до Вашого вибору, дует «Ретро -бум», Олександр Вітер та Поліна Катеринославська, м. Київ.

Хіти 80-х

Хіти італійської естради

Хіти «Бонні М»

Репортажне відео з корпоративу 2013 рік

Автор: Олександр Вітер