Google+

Ведучий на весілля Київ — в питаннях та відповідях

 

На питання читачів журналу «Флер d`Оранж» відповідає ведучий Олександр Вітер.

_T2B4017

Ведучий на весілля Київ — основні якості.

 

1. Що Ви вважаєте головними якостями  хорошого ведучого?

  - Хороший ведучий, професіонал у сфері проведення родинного свята — весілля у Києві, точно так само, як і представник будь-якої іншої професії, для того щоб мати репутацію по-справжньому успішного і затребуваного фахівця, в однаковій мірі повинен володіти професійними навичками і, звичайно ж, певними особистісними якостями. З одного боку ведучий на весілля зобов’язаний володіти мистецтвом артиста розмовного жанру: дикцією, мімікою, жестами, тембрами голосу, володіти грамотною мовою, мати зовнішні дані; розрізняти специфіку конферансу і особливості проведення програм заходів різних форматів: особистих, сімейних, корпоративних, офіційних; мати глибокі знання режисури святкових подій. Успішного київського ведучого характеризує вміння імпровізувати, сформоване солідним досвідом публічних виступів. В рівній мірі важливі і особистісні якості: харизматичність і артистизм, інтелігентність і відчуття такту, комунікабельність та всебічна обізнаність у сферах діяльності людини. Одним словом, хороший ведучий на весілля Київ — це симбіоз фахівця творчої професії і неабиякої цікавої особистості з позитивним життєвим досвідом.

Ведучий на весілля Київ — стиль поведінки та вбрання.

2. Чи важливий для ведучого стиль? І що можна назвати його складовими, якщо говорити про Вас?

- Безумовно, ведучий на весілля зобов’язаний підтримувати стиль заходу, бо його головним завданням є формування загальної атмосфери свята. Його стиль  повинен проявлятися не тільки в одязі, наприклад, для підтримки колористики або тематики весілля (в діапазоні від кольору краватки до карнавального костюма), а в першу чергу — в манері тримати і подавати себе адекватно стилю та формату заходу. Це проявляється в активному використанні сценічних образів, різних стилів і темпів мови. Стиль ведучого — це інструмент, що полегшує йому знайти спільну мову з цільовою аудиторією та направити течію свята в потрібне русло. Ведучий, який з’явився на класичне європейське весілля без смокінга, а на молодіжну вечірку в строгому стилі, щонайменше, буде виглядати безглуздо, точно так само, коли ведучий на молодіжному весіллі буде вживати пишномовні словесні звороти, і використовувати молодіжний сленг в поважному товаристві на ювілеї людини солідного віку.

Ведучий на весілля, ювілей, корпоратив.

3. Які заходи Вам вести приємніше і цікавіше за все?

  — Найцікавіше проводити заходи для людей небайдужих і розуміючих цілі, завдання і роль ведучого на них. В практиці, на жаль, це трапляється не завжди. Тим не менш, кожне свято, як і кожна людина глибоко унікальна — у кожного своє розуміння, свій смак, свої вподобання і бачення життя в цілому. Я впевнений, що людей нецікавих у світі немає, тому завжди черпаю натхнення від спілкування з ними не тільки безпосередньо на святі, а ще в процесі підготовки до нього. Я люблю ділитися з людьми професійним досвідом, а вони із задоволенням діляться зі мною життєвим. Нам завжди є, що розповісти один одному і неважливо, якого роду торжество  ми готуємо — весілля, ювілей або корпоративну вечірку. Мій досвід дозволяє мені стверджувати, що незалежно від виду, успіх будь-якого проекту залежить від спільності прагнень людей, рівня взаєморозуміння між ними і ступеня зацікавленості кожного учасника в його успіху.

4. Деякі молодята запрошують на свої свята тільки ведучого, а деякі — ведучого та музичні колективи. Як краще, на ваш погляд?

- Робота ведучого весілля і музичного супроводу повинна бути злагодженою. По суті, завжди високо цінується вміння ведучого  імпровізувати, вчасно знаходити потрібне слово, жарт, анекдот … точно такою якістю повинні володіти і музиканти, діджеї — вчасно виконати відповідну ситуації пісню або фонову композицію. У власній практиці проведення весільних банкетів, в рамках розважального конферансу або в якості супроводу до конкурсної програми, як засіб виразності я використовую не лише художню мову, але й музику. На весіллі звучать музичні твори в запису, виконуються пісні-присвяти й пісні-подарунки дорогим гостям в рамках не тільки танцювальної, але і застільної програми.

Ведучий на весілля: соло чи дует?

5. У чому переваги ведучого, працюючого «соло», і в чому переваги пари ведучих?

- Ведучий, працюючий «соло» більш звичний для нашої ментальності сприйняття, ми звикли бачити на весіллі «тамаду» і з всіма  питаннями звертатися саме до нього. Ведучому, працюючому в парі, в момент виникнення незапланованих ситуацій доводиться погоджувати подальші дії з партнером — і це, на мій погляд, єдина незручність. У всьому іншому — суцільні переваги. Парі різнохарактерних ведучих набагато легше дається вирішення творчих завдань. Наприклад, для формування спілкування на початку свята і залучення гостей в інтерактив вони можуть почати з розігрування ненав’язливого діалогу між собою, а гості поступово зможуть приєднатися до дискусії чи обговорення актуальної теми. У силу різного амплуа (дует: романтична дівчина і веселий хлопець) пара ведучих може швидше зміняти настрій публіки, скажімо, від романтики до веселощів і навпаки. У конкурсній програмі ведучі весілля, зберігаючи інтригу, можуть займати позиції різних сторін. Крім того, програма багатогодинного весільного дня, проведена дуетом, тріо або квартетом ведучих стає набагато цікавішою, і не дає шансів гостям занудьгувати, здавшись одноманітною.

Ведучий на весілля Київ — відповідність  вимогам та сподіванням.

6. Як часто Ви ведете весілля і як змінюються вимоги замовника по відношенню до ведучих?

- У році я в середньому проводжу від 40 до 50 заходів, переважна більшість з них — весілля традиційні та незначна частина — весілля європейського зразка, інтернаціональні. Десять років тому я, як і більшість моїх колег-початківців, наївно вважав, що вимоги замовника прямо пропорційні до суми гонорару за послуги. З роками, по досягненні мною певного професійного рівня і, як наслідок, з  досвідом проведення інтернаціональних весіль я побачив, що це не завжди так. Якщо розглядати тенденцію зміни вимог українців за ці роки в цілому, смію припустити, що їх динаміка залежить від динаміки не матеріального, а в першу чергу соціального і духовного розвитку нашого суспільства.

7. Чи створюєте Ви власні сценарії і скільки у Вас в активі є готових пропозицій?

- У кожного ведучого є свій напрацьований арсенал жартів, анекдотів і всіляких заготовок для тостів, який постійно змінюється з практикою — щось додається, щось перестає бути актуальним. Прогрес у цьому питанні мотивований виключно новими вимогами замовників — це розробка нових концепцій і тематик заходів, а так само банальне бажання не повторюватися. Написання сценарію свята вимагає особистого контакту, який не обмежується декількома хвилинами розмови, переростаючи в довгі години спілкування. Адже в сценарії треба врахувати всі особливості свята, сформовані  його баченням і уявленням про нього і у героїв торжества і в близьких. Весілля — це втілення внутрішнього світу молодят, їхніх цінностей і просто власних бажань. Ідеальний весільний сценарій — це шлях до консенсусу поколінь через компроміс вподобань та смаків. В силу їх неподібності, унікальності не може бути і сценарію «підходящого» всім — заздалегідь готової пропозиції.

8. Які ще послуги, окрім ведення, Ви готові запропонувати своїм клієнтам?

  — Я шоумен, я вмію створювати на святі шоу. Причому з того, що є! :-)

 - Я вмію гармонійно пов’язувати в програму виступи артистів різних жанрів, запрошених замовником, проте ніколи не нав’язую їх послуг. Якщо ви хочете організувати весілля «під ключ», зверніться у весільні агенції, які візьмуть на себе відповідальність у підборі та координації всіх служб: ресторану або кейтерінгу, готелів, лімузинів, флористики, салюту і т.п. Мені залиште лише творчість. Якщо Ви організовуєте весілля самостійно і Вам необхідні послуги ведучого, конферансьє чи тамади з професійним музичним супроводом — буду радий бути Вам корисним.

9. З якого часу, на Вашу думку, ведучий повинен бути присутнім на святі, і коли повинен прощатися з гостями?

-
На моє глибоке переконання, ведучий на весілля Київ «при повному параді» повинен зустрічати першого гостя (на весіллі це, як правило, батьки) і залишати його як капітан корабля останнім. Це судження виходить з мого власного розуміння ведучого, як людини-свята, його завдань і функцій на торжестві. Роль ведучого не дозволяє йому прощатися з гостями в момент розпалу гуляння. Ведучий так повинен «фіналізувати» торжество, щоб гості, йдучи, самі побажали подякувати ведучому за майстерність створення гарного настрою. Погодьтеся, представнику будь-якої професії приємно, коли люди з вдячністю тиснуть руку і, неодмінно, просять візитку. :-)

10. Що допомагає вам знаходити спільну мову з різними клієнтами і різними гостями?

- Любов до людей і, звичайно ж, почуття гумору!

Ведучий на весілля Київ шоумен Олександр Вітер.

Автор: Олександр Вітер