Google+

Весільний тамада — практичні поради щодо вибору

 

  Шановні читачі, ця стаття розкриває моє особисте бачення питання, з яким часто звертаються до організаторів свят майбутні молодята — яким має бути весільний тамада і як його підібрати з маси пропозицій? Це питання, мабуть, одне з найбільш актуальних, бо пов’язане  з організацією прекрасної  та  довгоочікуваної події — весілля.

  Пошуковувачі  цієї послуги перш за все повинні розуміти, що одна з найголовніших свобод людини — свобода вибору. Найголовніше – не  дозволяйте нікому його обмежувати.

  Підбирайте варіанти навіть тоді, коли вам здається, що процес вибору можна було б зупинити — весільний тамада задовільняє Ваші основні вимоги.  Обійдіть по можливості весь ринок — не купуйте сметану  у першої бабки, як би вона не хвалила свій товар. Не поспішайте погоджуватися на першу пропозицію, якою б привабливою  вона не виглядала на перший погляд. Чим більше у вас буде пропозицій від кандидатур для  їх  розгляду — тим більше ви зможете цінувати свій власний вибір.

  Весільний тамада Київ — джерела вибору кандидатур.

  Існує думка, що у виборі весільного тамади  потрібно керуватися не рекламою в інтернеті, а рекомендаціями друзів та подруг. Моя порада: не слухайте сумнівних рекомендацій від знайомих і далеких родичів — на смак і колір, як відомо, товаришів немає. Що для росіянина  добре, то для німця — погибель, тим більше, якщо Ваш наречений з Німеччини … :)

  Насправді, кожна людина — унікальна. У кожного свій світогляд, свої погляди на одні й ті ж речі, відповідно, своє бачення  весільного дня і кандидатури весільного тамади. Не прагніть будь-кому наслідувати — ви ж не хочете собі таку ж весільну сукню, як у вашої подруги місяць тому або постановку першого танцю з такою ж піснею?

  Якщо ви не вимогливі ні до себе, ні до весільного тамади , швидше за все він вам заспіває ту ж «пісню» що співав всім своїм клієнтам на протязі останніх десяти років: «Життя прожити – не поле перейти…». :(

  Пам’ятайте! Ваш день повинен бути особливим, а програма ведучого — обов’язково відображатися в сценарії, і бути авторською, прописаною  або підібраною спеціально для Вас!

  Тим паче, що вибрати варіанти кандидатур можна на тематичних весільних порталах — там розміщені кращі з кращих, причому всі вони в різних амплуа і цінових категоріях.

Весільний тамада в підготовці сценарію.

  Існує ще думка, що для вправного весільного  тамади сценарій необов’язковий. Це думка  ледачих дилетантів, які, не обтяжуючи себе написанням сценарію, безвідповідально ставляться до своєї роботи. По-справжньому сміливі люди, вони не бояться ставити під удар ні власний авторитет, ні результат свята. У своїй практиці я бачив багато таких, з дозволу сказати, фахівців, які бігали  по залу з папірцем зі списком гостей, наспіх написаним нерозбірливим почерком, не знаючи кому і в який момент надати слово, примудряючись при цьому плутати імена гостей. Що казати, навіть деякі з дуже авторитетних фахівців  можуть дозволити собі таке, заявляючи, що сценарій заважає їх імпровізації. Але не дарма мудрі люди кажуть, що найкраща імпровізація — підготовлена імпровізація!

  Кожен номінант на роль тамади Вашого весілля повинен надати декілька сценаріїв свят, вже проведених ним. З них можна почерпнути безліч цікавого … Я не маю на увазі запозичити який не будь конкурс або спітч, він все одно навряд чи  підійде саме Вам. У першу чергу сценарій показує, як весільний тамада відноситься до своєї роботи.

  За сценарієм весілля можна визначити, скільки часу і сил було витрачено тамадою на підготовку до свята:
- як підібрані слова для надання тосту вашим дорогим гостям, чим  вони обрамлені – чи жартами, чи піснями, чи  музичними фрагментами;
- чи існує єдина лінія в сценарії, чи визначено основні акценти свята, чи грамотно вони розставлені по часу;
- чим і як підтримується стилістика і тематика заходу.

  Зазвичай  в першу чергу молодята дивляться відео весільного тамади, але в ньому монтажери залишають, як правило, лише найвдаліші моменти торжества і побачити весь обсяг роботи ведучого неможливо.
На відміну від ролика сценарій свята покаже вам те, чого не зможе показати відеоролик. На всіх відеороликах — гості посміхаються, веселяться і танцюють, одним словом радіють щастя молодят — адже вони прийшли на свято любові, свято народження нової сім’ї … і тільки замовник пам’ятає, які конкурси обіцяв на словах при зустрічі йому тамада, і скільки той не встиг, бо трохи  «замотався».

  Порада: якщо хочете перед весіллям спати спокійно — читайте на ніч свій весільний сценарій! :)

  Професійний весільний тамада, підбір спеціаліста.

  На що ж ще варто звернути увагу при виборі ведучого?
На все! Починаючи від його зовнішнього вигляду.
Ми живемо в епоху ринкових відносин і на кожен товар, на кожну послугу є свій покупець. Як же вибрати те, що підходить саме вам?
Сформувати враження при телефонному знайомстві — важко, але спробувати можна. Тут ви оціните стиль  та  рівень володіння мовою, і, можливо,  комунікабельність, якщо у претендента є крім пекучого бажання ще й можливість підтримувати телефонну  розмову в цей момент.

  Я думаю, що зайве переконувати моїх читачів у необхідності особистої зустрічі з ведучим. Тут потрібно звернути увагу на те, наскільки претендент на  відповідальну роль ведучого — весільний тамада впевнений у собі (не плутати з самовпевненістю), наскільки він обізнаний і компетентний в фахових питаннях (не плутати з завченістю), наскільки він щирий і простий у спілкуванні (не плутати з простацтвом ). Всі інші якості — справа Вашого смаку та особистих уподобань.

  Комусь в першу чергу важливо, щоб весільний тамада був веселим, жартівливим, комусь солідним, представницьким, а комусь — аби багато не говорив.

  Хтось  підбирає досвідченого, хтось, навпаки, молодшого, сучаснішого, аби його гонорар не бив  по гаманцю.

   Для когось є важливим  статус ведучого, іншому  — його ставлення до людей.

   Зі свого боку можу дати ще одну пораду — Ваше свято з тим чи іншим ведучим може вдатися і душевним, і веселим,  і по-сімейному теплим …
лише в разі взаємної симпатії!

  Весільний тамада має симпатизувати Вам, а Ви — йому. Світогляд ведучого має гармонувати з Вашим  розумінням  прекрасного.

  Не забувайте, що в кожній людині все має бути красивим, як сказав класик. Я додам — в людині все має бути красивим, тим більше, якщо ця людина -  артист. А весільний тамада повинен бути справжнім артистом розмовного жанру. І вибирати ідеального, ні, не правильно, не ідеального, тому що в цьому світі немає нічого ідеального, а такого, який ідеально підходить саме Вам ведучого слід і розумом і обов’язково душею!

  А ставитися до вибору ведучого на весілля потрібно з максимальною відповідальністю, не покладаючись на сліпу удачу, хоча й вона необхідна.

  Найголовніше — вірити в свої сили, не жалкувати часу на підготовку. Лише за такої умови  Вам обов’язково поталанить, а весільний тамада перевершить Ваші очікування!

  Автор -  Олександр Вітер, м. Київ.

Автор: Олександр Вітер