Google+

Сценарій весілля — концепція, тематика та сюжет

 

_T2B4022

Якщо ви плануєте власне весілля і мрієте про незабутню, яскраву і насичену подію вашого життя, без сценарію просто не обійтися. Навіть якщо ви вирішили замовити тамаду, а той не спромігся написати сценарій — існує достатньо високий ризик, що ваше свято може виявитися невдалим експромтом, з хаотичним ходом подій, з пущеною навмання непередбачуваною ініціативою гостей, і, як наслідок, з намаганнями тамади направити його течію в потрібне русло. Звичайно ж, краще замовити сценарій у весільній агенції, можливо, його зможе запропонувати вам і весільний ведучий, але впевнено покладатися в цьому питанні варто лише на фахівців високого рівня, та, на жаль, не кожен має змогу це собі дозволити. Дана стаття призначена не для скептиків, які розуміються на тонкощах проведення весіль, і не для тих, хто шукає сценарій весілля без тамади, а в першу чергу для тих, хто зацікавлений мати власне уявлення про те, як сценарій пишеться і на чому ґрунтується.

Не секрет, що успіх свята багато в чому залежить від особистості ведучого, а особистий успіх цього спеціаліста — від успішності проведення торжества в цілому. Але, яким би тембром голосу, якою би харизмою або зовнішніми даними не володів будь-який артист, секрет його успіху — не тільки у цьому. Основою успіху виступу, наприклад,  співака, в першу чергу є хороша пісня, актора — хороша п’єса, а  ведучого — вміло і грамотно написаний сценарій.
Подібно до сценарію для кіновиробництва, сценарій свята, зокрема весілля, вимагає від автора знання основ постановки і принципів драматургії, з тією лише відмінністю, що дійові особи, які виконують головні ролі, не є професійними акторами, а глядач, споживач, цільова аудиторія — просто гості. Вони, як правило, маючи неоднорідні смаки та уподобання, не мають можливості перемкнутися на інший канал або покинути зал :)   і, єдине, в чому сходяться бажання такої публіки — отримати хороше враження від того, що в даний момент відбувається.

Отже, з чого ж почати? У першу чергу необхідно затвердити мету заходу, тобто відповісти собі на питання, для чого ми збираємо гостей. У наш час багато хто з молодят не святкують весіль з пишними бенкетними гуляннями, вважаючи за краще розпис у палаці одружень і невеличкий фуршет. Але навіть нетривале і скромне за кількістю гостей святкування вимагає чіткого планування, маючи ризик виявитися невдалим. Визначивши для себе чіткі цілі, вам буде значно легше визначитися з усіма іншими організаційними питаннями.
Якщо, наприклад, основною вашою метою є об’єднання двох сімей в одну велику родину — має сенс запрошувати абсолютно всіх родичів у великій і місткий зал. І хоча в цьому випадку гості мають різний соціальний статус, вони розуміють, що метою їх зібрання є єднання, і не відчувають дискомфорту в спілкуванні, завдяки такому формату зустрічі. Формат простого сімейного торжества так само не вимагає від місця його проведення високого рівня елітності, а для проведення розважальної програми підійде веселий і душевний тамада. У разі, якщо ваша основна мета — підкреслити статус події, слід зайнятися підбором ресторану з дорогим інтер’єром та вишуканою кухнею, запросити іменитого ведучого і відомих артистів. Якщо основним організаційним завданням для вас є здивувати друзів і колег — швидше за все вас задовольнить екзотичний клуб з насиченою шоу програмою і екстравагантним ведучим … На перший погляд все легко і зрозуміло, але досить схематично, а на практиці виглядає зовсім по-іншому.

Насправді, остаточно визначитися і сформувати всі завдання, що задовольняють і героїв торжества і всіх близьких — справа непроста, вимагає витримки і філософського погляду. Тим не менш, коли вже визначені хоча б першочергові завдання, можна приступити до розробки концепції і теми заходу.

Сценарій  весілля — концепція.

Враховуючи вікові особливості публіки, її прогнозовану активність, визначаємо прийнятну  для всіх концепцію. Наприклад, вечір може проходити у вигляді інтерактивної гри, захоплюючої екскурсії в минуле, епатажної, сучасної клубної або теплої дружньої вечірки на лоні природи — варіантів безліч. Можливо, для вас і ваших гостей більш прийнятною залишається класика — традиційне застілля з перервами на танці. А можливо, вам вдасться все це поєднати … Концепція, по суті, є вашим особистим трактуванням весільної події.

Концепція весілля, як система вирішення творчих завдань, визначає для ведучого і стиль і спосіб його спілкування з гостями, а для сценариста — шляхи для розкриття теми свята. Тому для адекватної реалізації святкової програми ведучий, якщо він не пише сценарій, повинен хоча б бути присутнім при його складанні.

Сценарій весілля — тематика.

Підбираючи тему свята, ви даєте йому альтернативне ім’я, красиво і оригінально називаєте його. Дати вдале ім’я святу — вже половина його успіху, адже «як ви судно назвете, так воно і попливе!».

Тематику весілля можна вибрати з маси пропозицій, якими рясніє інтернет: піратське весілля, гавайське весілля, гангстерське весілля, весілля в стилі диско, тощо. І спробувати «приміряти» їх на себе, злегка адаптувавши. Але якщо у вас є власна  уява :) , вам не важко буде придумати свою, власну тематику. Ідеї ​​ можна черпати з історії вашого знайомства, вподобаних кінофільмів, дитячих казок, улюблених занять і захоплень, і просто фантазуючи — в такому випадку у свята з’являється шанс бути оригінальним.

Зовсім необов’язково, щоб ваше весілля було витриманим в  строгих рамках обраної тематики, головне, щоб тема свята була близькою всім його учасникам і проходила «червоною ниткою» у вашому сценарії, в словах представлення  гостей і тостах. Виходячи із загальної теми, підбирається музичний супровід, флористика та декор, образ молодят, стиль ведучого, номери шоу-програми, розважальні ігри та весільні конкурси тощо.
Отже, розробивши концепцію і визначивши тему, приступаємо до не менш захоплюючого — сюжетного наповнення свята.

Сценарій весілля — сюжет.

Сюжет весілля — це не просто перелік подій (викуп нареченої, обряд шлюбу, прогулянка визначними місцями, весільний банкет, весільні тости і поздоровлення, веселі конкурси, весільні обряди), що відбуваються в цей день. Це і їх супровід — пісні та музичні номери, танці та постановки, жарти та розіграші і просто красиві і душевні слова. Важливо, щоб послідовність всіх дійств  була визначена і чітко зафіксована в часі. Формуючи сюжетне наповнення, важливо правильно розрахувати навантаження на глядача — кількість тостів, тривалість застіль і танцювальних сетів, інтенсивність насичення програми в цілому, не забуваючи залишати в сценарії паузи для відпочинку і спілкування гостей. З іншого боку, не менш важливо зберегти і загальну динаміку свята, щоб воно не здавалося нудним.

У використанні засобів вираження проявляється художній смак автора весільного сценарію, а в умінні його донести — ораторська майстерність та акторський талант ведучого.
Написання сценарію весілля можна порівняти з написанням картини, на якій в палітрі фарб і розмаїтості мазків вимальовується і образ, і сюжет, і стиль, і гармонія. Все залежить від художника. Сценарій весілля розкриває ваш духовний світ, ваше ставлення до людей і до самих себе.

Олександр Вітер, м. Київ

Вашій увазі невеличке інтерв’ю, в якому ведучий Олександр Вітер ділиться своїми міркуваннями щодо основних рис та якостей професійного тамади та, зокрема, про сценарій на весілля, як основу успіху свята.

Автор: Олександр Вітер