Google+

Сучасні гумористи України в практиці використання гумору на святі

олександр вітер

  Сміх — важлива емоційна складова будь-якого свята. Веселу атмосферу формують веселі історії та оповідання, потішні анекдоти, різні кумедні висловлювання і словесні звороти у виконанні ведучого та гостей. Гумор має масу різних проявів і форм, він постійно оточує нас, і тому, хто його помічає, він дозволяє прожити  цікавіше і довше життя, привносячи в нього свою лепту  радості і щастя.

  Але, мабуть, будь-якому ведучому з такою тонкою матерією, як гумор варто обходитися акуратно, тому що всі люди різні і сприймають все по-своєму. Хтось зовсім не вміє жартувати і не розуміє жартів, тому серйозно ставиться до всього що відбувається навколо. Не можна сказати, що це абсолютно нещасні люди — це просто їх особливість, свою віддушину вони знаходять в іншому. Так само є категорія людей, які навпаки обожнюють веселитися і дуже люблять смішні приколи, нехай не зовсім доречні, які зі сторони можуть здаватися  навіть грубими, весь час намагаються вжити незграбні спроби пожартувати. Як правило, такий гумор окрім неприязні у оточуючих нічого викликати не може. Але не будемо впадати в крайності — кожен з нас унікальний у своїх смаках, перевагах і світогляді. Те, що може розсмішити одного  в іншій життєвій ситуації може змусити його заплакати. Швидше потрібно говорити про використання сучасного гумору з точки зору доречності на святі або в побуті. Сучасний гумор, який читається в клубах, навряд чи буде доцільним на весіллі, а інтелігентні жарти, які звучать в суспільстві джентльменів і леді навряд чи стануть актуальними на сучасній молодіжній вечірці.

 Необхідно пам’ятати, що гумор — досить гнучка штука, головне знати міру і не «перегинати палицю». Тому кращі гумористи України — це досвідчені професіонали, розумні, освічені й начитані люди, які мають величезний запас гумористичних мініатюр і знають особливості їх застосування.

  Безсумнівно, багато хто задається питанням, чи можна в собі розвинути почуття гумору. Спробувати, звичайно, варто, але все-таки з цим треба народитися. Тим не менше, кожен може ростити і розвивати в собі це почуття, головне — це мотивація і бажання, немає в світі неможливого. Правда бувають і ті, хто, не замислюючись про наслідки, кидається різними жартами і підколками, які вони десь випадково почули, і часто це буває, м’яко кажучи, не до місця. Не всім дано, як це роблять кращі гумористи України, якісно веселити оточуючих.

  Гумор є тією визначальною силою в житті кожного, від якої залежить, як людина сприймає навколишній світ, як вона ставиться до всіляких ситуацій і подій, як, власне, живе. Сучасні гумористи України своїм добротним, незлим гумором дозволяють подивитися простіше на  складні речі. Ставтеся до всього з усмішкою,  користуйтеся вмінням розуміти і прощати — ця перевага додасть сил та здатності  жити повноцінно та осмислено.

  Ваш покірний слуга, Олександр Вітер, використовує гумор в основному на святкових заходах: весіллях, ювілеях, корпоративних вечірках. У моїй професійній кар’єрі ведучого були різні випадки — і вдалі і, не приховую, не зовсім. Головним мірилом якості гумору в контексті професії конферансьє досі залишається для мене не сама функція розваги гостей, а глибокі думки, закладені в тому чи іншому жарті. А гумор сам по собі — лише стиль їх передачі, доступний і легкий для сприйняття аудиторією.

  З найкращими побажаннями, шоумен Олександр Вітер. Україна. Київ.

Вашій увазі декілька перлин гумору у моєму виконанні (2010 рік).

Як вовка лякати

Книголюб

Копієчка

Іменини

Кадра

Маленький дачник

Молодята

Нема дурних

Балада про цеглину

Купіть півня

Зіпсована проповідь

Коріння й насіння

Медовий місяць

Червячки

Коньяк на дурняк

Де беруться діти

Де як цілуються

Вихователь

Горобчик

Порада

Куряча грамота

Гроші треба берегти

Не спіши поперед батька

Жених

Як достукався Кузьма

Після авансу

Тачка

Ласкава господиня

Лишній вопрос

Хороша прикмета

Нервовий пасажир

Лотерейка

Перший лист

Вередливий жених

Невмируще діло

Батькова наука

Слабка горілка

Все ясно

Нинішні дівчата

Автор: Олександр Вітер