Google+

Ведучий на весілля – ціна питання в Києві

  Київ – місто в якому зосереджені найкращі фахівці святкової індустрії: музиканти, артисти та, звісно, ведучі. Здавалося б, вони повинні відповідати високому фаховому рівню, але це не завжди так. Високою лише залишається ціна за їх послуги, а професійний рівень абсолютно різний. В моїй практиці часто траплялося так, що організатори весілля місцем його проведення вибирали Київ, а виконавців запрошували з інших міст. Наприклад,  для музичного супроводу весілля в колоритному українському стилі запрошували музик зі Львова, які володіли потрібним репертуаром та мали можливість не одну годину працювати наживо. Чи, скажімо, на міжнародне весілля в європейському стилі запрошували співведучого, носія мови. Ще частіше запрошують зірок світового рівня з-за кордону, бо наші місцеві коштують набагато дорожче… Ціна за послуги таких спеціалістів була вигіднішою, та й рівень відповідним. Насправді в Києві величезний дефіцит спеціалістів, ціна яких в порівнянні з занебесними гонорарами зірок, є прийнятною, а рівень – їй відповідним.

  Дорогі друзі, у цій статті я спробую відкрити основні нюанси ціноутворення київських ведучих, для того щоб Вам було зрозуміліше яким саме чином формується  ціна на їх послуги.

  Для початку варто засвоїти найголовнішу річ: професійний весільний ведучий ніколи не назве ціну за послуги, попередньо не визначивши для себе всіх умов, загального обсягу роботи і Вашого бачення його функцій на святі. Природно, що з  цим важко погодитися людям, які звикли перед тим, як роздивлятися товар дивитися на його цінник. Насправді, з таким розкладом речей важко боротися, це визначення просто треба прийняти як об’єктивну реальність. Особисто я вважаю що це не зовсім правильним, тому  не боючись розмістив кошторис  на власному сайті в розділі «Ціни» — тому що  для мене ціна  є лише одним з факторів  мотивації  власного професійного зростання.  Однак,  основним завданням цієї статті є не розвінчання будь-яких суджень, а  невеликий аналіз основних мотивів, якими керується низькосортний тамада на відміну від професійного весільного ведучого в контексті питання: «Як формується ціна, і які мотиви, окрім особистих мотивів ведучого, на неї впливають».

  Ціна за послуги ведучого – підходимо до питання з різних боків.

  Ще раз повторюсь: професійний весільний ведучий весілля ніколи не назве ціну за послуги, попередньо не визначивши для себе всіх умов, загального обсягу роботи і Вашого бачення його функцій на святі.

  Отже, перше: узгодження загального обсягу роботи. Чому ж весільний тамада не називає ціну по телефону, всіляко ухиляючись від конкретної відповіді, наполягаючи на особистій зустрічі? Які мотиви переслідуються їм? Можливо, він не хоче втратити клієнта, бо  ціна може здатися вам зависокою надіється Вас вмовити при особистій зустрічі? Можливо. Та вважаю за доцільне Вас застерегти  – прихована ціна  особливо вигідна непрофесіоналам, для яких поняття «загальний обсяг роботи» полягає лише у часових рамках їх особистої присутності на весіллі та кількості проведених конкурсів.

  У професіоналів зовсім інші мотиви. Професійний ведучий не завжди може відразу дати відповідь на  питання, якою ж буде ціна, не з’ясувавши особливих вимог молодят, не зрозумівши їх смаків і уподобань, які не заручившись взаємною симпатією і не досягнувши повного взаєморозуміння при особистій зустрічі. Під загальним обсягом роботи професійний ведучий розуміє розробку концепції весілля, її стилістики та унікальною тематики, написання спільного організаційного плану і детального сценарію весілля, а так само пошук художніх форм і технічних засобів, необхідних для художньої реалізації задуму.

  Друге — узгодження умов роботи. Непрофесіонал, для якого Ваше весілля — чергова халтурка, замість того, щоб почати свою презентацію, починає з розпитувань про місце проведення весілля, про масштаб заходу, його розмах чи скромність, вашу професію і положення в суспільстві, бюджет заходу. Все просто — він придивляється до Ваших фінансових можливостей. Ціна на послуги такого ведучого чомусь залежить від рівня ресторану,  кількості гостей, бюджету весілля, власних  амбіцій. Іншими словами, він боїться продешевити.

  Ціна на послуги хорошого фахівця залежить від кількості вимог замовника до нього та рівня особистої відповідальності перед клієнтом, а під основними умовами роботи він розуміє ступінь довіри до нього, глибину  власних повноважень в управлінні плином святкової події, можливість повною мірою реалізувати свій талант і креативні ідеї на святі. Одним словом, якщо Ви цілком довіряєте керівництво свята цій людині і готові дати йому всю повноту влади, до того ж — відповідні його роботі рекомендації надалі, можете розраховувати на фінансову лояльність з його боку.

  Третє — узгодження бачення власне  ролі виконавця з уявленнями і очікуваннями замовника.

  У процесі спілкування ведучий розпитує про свята, на яких Ви побували раніше. Чому? Початківець  шукає вигідні для себе аргументи, щоб в максимально вигідному світлі представити деякі зі своїх якостей, убезпечити себе від помилок попередників і, зрештою, нав’язати своє особисте бачення. Професіонал прагне почерпнути інформацію з Вашого життєвого досвіду виключно з інтересу до Вашої персони, необхідну для формування Вашого бачення  у власній свідомості. Справжній  ведучий щиро цікавиться Вашим світоглядом,  не матеріальним, а духовним світом, відкриваючи для себе нове в житті, натомість розкриваючи Вам свою душу, прагнучи поділитися власним професійним досвідом.

  Крім того фахівець високого рівня завжди вимогливий до себе, а не до публіки, він завжди високопрофесійно виконає свої обов’язки. І не важливо, куди запросили ведучого: Київ чи область, містечко чи село – він має відноситися з глибокою шаною до кожного гостя, з розумінням своєї місії.

  Що головніше ціна чи якість?

  Київ – місто контрастів, і тут, на жаль,  ціна не завжди є мірилом якості.  Дешевий ведучий не в змозі зробити торжество «дорогим» — і це не про бюджет. «Недорогими» прийнято називати товари або послуги, що мають конкурентну, виправдану і привабливу ціну на ринку і якість яких перевищує вартість, а їх придбання виправдовує витрати і містить в собі значну вигоду для покупця. «Дорогий» фахівець не визначається витратами на оплату його праці. А якщо говорити про гонорар хорошого київського ведучого, то ефект від роботи справжнього професіонала завжди виправдовує витрати на оплату його послуг. І ціна цього питання безпосередньо залежить від Вашого вміння правильно поставити завдання, визначити обсяг і умови роботи і  Вашого особистого вміння домовлятися.

Шановні читачі, відвідувачі мого сайту!

  Я сподіваюсь, що ця стаття «Ведучий на весілля Київ – ціна питання» допомогла розрізнити підходи до ціноутворення ведучих в столиці України.  Впевнений, що ціна питання має стосуватися професійної вартості артиста, а не  розміру  гонорару, хоча для багатьох свідомих громадян важливіше, щоб артист не був дешевим на дорогому святі.

 

Ведучий Олександр Вітер. Україна, Київ, Хрещатик 21 оф.34

Автор: Олександр Вітер