Google+

Ведучий на ювілей — основні завдання

 


Ювілей
— торжество особливе та неповторне, яке не щороку трапляється в житті людини. Це свято зазвичай супроводжується  особливою урочистістю та душевним трепетом його учасників. Для ювіляра цей  святковий момент є  хорошим  приводом  по-філософськи оптимістично поглянути на життя, утвердитися у власних життєвих принципах, а ще -  отримати підтримку близьких і рідних, виражену в словах поваги та любові. Ювілей — це не просто кругла дата, це перехід в якісно новий етап життя людини з внутрішнім аналізом власних звершень і, можливо, помилок в особистому житті та професійній  діяльності. Тому, суто людське ставлення до такого торжества у кожного своє.

  Кожен з нас має свій власний, глибоко індивідуальний погляд на власну кар’єру, сімейні відносини. Не секрет, що в процесі накопичення життєвого досвіду, в силу певних життєвих обставин, наші інтереси змінюються, а добра їх частина з віком і зовсім зникає. Проте, основні життєві принципи людини не підвласні плину часу і, як правило,  залишаються відносно сталими.

  Ведучий на ювілей в розумінні специфіки аудиторії.

  На різних етапах життя до нашої долі  приєднуються різні люди: за приналежністю до професії — колеги, до родини — родичі, до місця  проживання — сусіди, до періоду навчання — однокласники, однокурсники, товариші по службі … або просто ті, що випадково зустрілися на життєвому шляху і стали згодом добрими друзями. Чим старший вік  ювіляра — тим більше таких категорій та їх представників, і всі вони можуть бути гостями на ювілеї.

  Одне з найголовніших завдань, яке повинен ставити перед собою ведучий на ювілей — забезпечити  живий та однаково високий  інтерес гостей різного віку та соціального стану до всіх подій, що відбуваються на святі. Для справжнього професіонала — ведучого ювілею  не складе особливих труднощів знайти спільні  актуальні теми для спілкування гостей за столом, ініціювати участь усіх охочих у розвагах і створити при цьому прийнятну для всіх учасників бенкету атмосферу справжнього свята.

  Організація ювілею — не просто відповідальна, але  й  ювелірно-тонка справа, котра вимагає від його організатора окрім найвищих професійних якостей ще й власного життєвого досвіду.

  Ведучий на ювілей повинен по-справжньому перейнятися повагою до ювіляра, щиро зацікавитися його життєвим досвідом і майстерно подати всю інформацію про нього зацікавленому слухачеві.

CD

Ведучий на ювілей в контексті програми свята.

  Сценарій ювілею, як правило, включає в себе протокольну і розважальну частину. У протокольній частині звучать слова привітань від колег та партнерів, вручаються грамоти та вітальні листи від організацій, підкреслюється статус ювіляра, згадуються його досягнення на професійній ниві. У другій, розважальній частини, панує гумор, веселощі, розповіді про особистий позитивний досвід життя ювіляра, його улюблених заняттях, захопленнях. Ведучий, запрошений на ювілей, повинен чітко розмежовувати ці дві складові торжества за допомогою власної ораторської майстерності та організаторського таланту — виразних засобів художньої мови і розстановкою номерів розважальної програми, вплетених в загальну канву свята. Застільна програма не повинна бути перенасиченою  промовами, а розважальна — танцями та конкурсами.

Ведучий на ювілей в розумінні вікових особливостей публіки.

  Ведучий зобов’язаний враховувати вікові особливості публіки: фізіологію і можливості сприйняття інформації, орієнтуючись на настрій та бажання гостей, грамотно корегувати хід програми свята. Ведучий ювілею, на якому присутні люди похилого віку, повинен залишати в програмі вечора необхідні паузи для безпосереднього спілкування учасників бенкету, в такій кількості і тривалості, щоб при цьому святкова подія не втратила загальної динаміки. Тільки зважене, гармонійне поєднання протокольної і розважальної частини забезпечує успіх неповторного і по-своєму унікального свята — ювілею.

 Автор — ведучий на ювілей Олександр Вітер, м. Київ.

Автор: Олександр Вітер