Google+

Ведучий на свято — специфіка професії

  Професія ведучого досить багатогранна та багатопрофільна. Аналогічно з іншими  професіями, наприклад, вченого, педагога або лікаря має свої спеціалізації, і це обов’язково потрібно враховувати при виборі такого фахівця. Наскільки фактор спеціалізації істотний у виборі ведучого на свято — справа суто особиста, я ж вважаю незайвим внести ясність в це питання. Хіба логічно звертатися  до окуліста, коли болить живіт, або йти на прийом  до гастроентеролога, коли турбує біль у вухах?  Це, принаймні, нераціонально, навіть якщо цей лікар – Ваш сусід або знайомий — він все одно відправить Вас в інший кабінет, до іншого спеціаліста. Можна, звичайно, звернутися  до бабки-шептухи – вона, кажуть, лікує симптоми всіх хвороб, але цивілізоване рішення конкретної задачі без ризику, безумовно, вимагає фахівця конкретного профілю.

Ведучий на свято — ювілей, весілля, день народження.

  На ринку надання святкових послуг, на жаль, їх виробництво поки що знаходиться  на кустарному рівні, зокрема і сфера діяльності ведучих, якими себе називають люди, далекі від уявлення суті, ролі і функцій ведучого свят.

  У шоу-бізнесі, втім, як і в будь-який інший галузі підприємництва та професійної діяльності людей, для досягнення успіху необхідне  визнання, популярність, популярність. Саме тому молоді початківці ведучі на свято в Києві на старті своєї кар’єри, прагнучи до підвищення власного іміджу, нехай хоча б  для створення першого враження про себе, позиціонують себе як можна вище, не нехтуючи новомодними слівцями і не особливо обтяжуючи себе розібратися в нюансах.

  Напевно, людям, необізнаним у всі тонкощах  артистичної професії — ведучий на свято Київ, непросто розібратися в специфіці всіх її сучасних творчих амплуа:
МС, конферансьє, шоумен. Людям простіше сприймати такі поняття, які прижилися з роками – це  масовик-затійник, розпорядник святкового банкету, культорганізатор, весільний староста або тамада.

  Щоб з`ясувати специфіку вживання  цих назв, необхідно умовно прив’язати їх до типів заходів, на  яких вони можуть застосовуватися.

  МС — поняття, що виникло в кінці 70-х з появою музики в стилі хіп-хоп. МС — це артист, який під музику експромтом начитував римований текст, оголошував  назву треків і всіляко заохочував танцюючих. Сьогодні в це поняття вкладають різний зміст — це і «майстер церемоній» і диктор музичної радіостанції, і ведучий розважальних програм у нічному клубі. В найпоширенішому розумінні задача МС — володіючи швидким темпом мовлення, узгоджено працюючи з диск-жокеєм, налаштовувати  публіку до активності на танцполі.

  Шоумен, в первісному розумінні цього поняття — це артист, який «отримує, крім усього іншого, вигоду від виступу». До речі, в такому розумінні шоуменами можна назвати всіх без винятку відомих артистів всіх часів і народів. Сьогодні шоумен — це діяч естради, ведучий,  організатор власного шоу або учасник телевізійних проектів, великих театральних постановок, концертів та масових святкових заходів, в яких задіяні представники  різних жанрів мистецтва — співаки, танцюристи, ілюзіоністи … Сьогодні в Києві шоуменами є публічні люди, які можуть не мати  прямого відношення до артистичної діяльності — спортсмени, бізнесмени і політики.

  Конферансьє — це артист, який працює зі сцени або арени в рамках концертних та шоу-програм. Його завдання — зв’язувати воєдино різнопланові номери програми, ненав’язливо спілкуючись з публікою і розважаючи її дотепними жартами. Цей термін доречніше вживати саме по відношенню до ведучих концертів та вистав, але ніяк  не святкових заходів.

  Інструктори, бізнес-тренери, коучі — теж в якійсь мірі артисти розмовного жанру. Їх ораторська майстерність відрізняється переконливістю, умінням тримати, концентрувати увагу слухача, і саме для бізнес-заходів вони незамінні. Це справжні психологи, які вміють мотивувати діяльність людей, налаштовувати їх на взаємини у виробничих колективах. Їх стихія — тренінги, семінари, конференції та інші корпоративні заходи.

  Ведучий на корпоративне свято, тамада на весілля.

  На роль ведучого корпоративної вечірки, як правило, запрошується артист, що розділяє корпоративну культуру організації, що підтримує її імідж — це можуть бути драматичні і комедійні актори, і ведучі телепрограм і просто відомі особистості, незалежно від спеціальності.

   Тамада – найстаровинніше  і найглибше за вмістом і змістом поняття. На мій погляд, сьогодні воно більше відноситься саме  до сімейних свят — ювілеїв, днів народження і, звичайно ж, весілль. Тамада — мудрий та досвічений  розпорядник застілля, бенкету, весільної церемонії. На Кавказі ця почесна роль надавалася поважному аксакалу, шановному землякові або родичу з великим життєвим досвідом, який вміло керував перебігом тостів, направляючи їх в потрібне русло. До речі, на Кавказі тости проголошувались  не тільки з радісної нагоди, а й сумної . Якщо тамаду запрошували на найрадісніше та велелюдніше з торжеств — весілля, в його прямі обов’язки ведучого входило проголошення тостів не тільки за нареченого і наречену, але і за їх батьків, рідню, близьких — всіх без винятку учасників бенкету. Особливо цінувалися тости, лише побічно пов’язані з причиною святкування — це старовинні філософські притчі і тости, що оспівують духовні святині  народу. У них стверджувалися непорушні вічні цінності, дорогі й близькі кожній людині — тост за отчий дім, рідну землю, за чесноти дружби, вірності і любові.

  Наприкінці застілля, коли ведучий свята повністю виконав свої обов’язки, всі гості пили за його здоров’я і дякували йому за вміння і майстерність. Не даремно слово «тамада» перекладається з грузинської як «життєстверджуючий»!

Сучасний ведучий на свято.

  Часи минули, смаки змінилися, а загальнолюдські цінності залишилися колишніми. І хоч багато цікавих  культурних традицій стародавніх народів забулися, традиція запрошувати тамаду на весілля жива і актуальна по сьогодні. Мало того, чудова традиція грузинського гостинного народу запрошувати ведучого на свято впевнено прижилася в багатьох країнах, у тому числі і в Україні. З давніх часів практично не змінилося, ставши класичним, розуміння важливості ролі тамади на сімейному святі, збереглася повага  до цієї професії. Уклад сучасного життя не змінює його сутності, лише ставить перед сучасним ведучим на свято в Києві все нові вимоги та завдання.

  Сьогодні професійному тамаді — ведучому свят в Києві недостатньо провести застілля з тостами, потрібно перетворити його на справжнє свято душі — нетривіальне, яскраве яке запам’ятається на все життя. А це вже не просто ремесло, а ціле мистецтво!

  Автор — Олександр Вітер, ведучий на свято, м. Київ.

Автор: Олександр Вітер