Google+

Конкурси, ігри та вікторини на весілля

veter-tamada

На думку більшості наречених, розважальна програма сучасного  весільного ведучого  неодмінно повинна включати в себе оригінальні конкурси та веселі ігри з гостями. І чим більше буде їх кількість, чим смішнішими та потішнішими вони будуть, тим, на їхнє глибоке переконання, веселішим буде весілля. Мета даної статті не в повному розвінчанні цього переконання, а швидше за все спроба поглянути на це питання з боку практики організатора свят.

Досвічений ведучий свят зобов’язаний мати у своєму арсеналі масу анекдотів, жартів і, звичайно ж, конкурсів та ігор. Але найголовніше, він повинен ясно розуміти, коли і для чого їх потрібно застосовувати саме на весіллі. Чим же відрізняються ігри та конкурси на весілля від тих, які застосовуються на корпоративних святах, днях народження і вечірках?

Конкурси, ігри та вікторини слід сприймати як складову частину шоу-програми свята, відповідно вони повинні підтримувати його концепцію та загальну тематику. При розгляді весілля як сімейного торжества виникають особливі вимоги і до стилю ведучого, і до підбору учасників шоу-програми і до асортименту святкових розваг.

Вікторини на весілля

В рамках розважального конферансу застільної частини весілля найбільш доречні вікторини з цікавими питаннями про героїв торжества — нареченого і нареченої. Вони розкривають моменти їх життя від дитинства, юності до першого знайомства, романтичних побачень, пропозиції руки і серця і включають в себе питання про смаки та уподобання молодят, їх мріях і планах. Як елемент програми весільна вікторина завжди актуальна, знаходиться в контексті сімейного торжества, розкриваючи цікаві маловідомі факти з життя молодят і їхніх близьких, зацікавлюючи практично всі категорії слухачів, несучи пізнавальну функцію — допомагає гостям не тільки ближче пізнати молодих і їх оточення, а й розкрити їх внутрішній світ.

Конкурси на весілля

Говорячи про активності, весільні ігри та конкурси, слід зауважити, що кожен тамада має свій, як правило, вже сформований асортимент, в більшості випадків багато в чому схожий з асортиментом колег. Прийнято вважати, що кількість конкурсів для ведучого є мірилом його професійної придатності, а для багатьох моїх колег-початківців по творчому цеху – ще й  предметом особливої ​​гордості. Привізши з собою на весілля безліч саморобних, з дозволу сказати, «костюмів», вони вважають для себе надзавданням одягнути в них найбільшу кількість присутніх, перетворивши свято в справжній балаган. :) По справедливості кажучи, багатьом гостям це певною мірою навіть подобається. Велика кількість нісенітно строкатих костюмованих конкурсів, на мій погляд, це чи не єдина можливість для таких масовиків-витівників приховати своє невміння зацікавлювати публіку словом. У першу чергу ведучий весілля — тамада повинен бути майстром художнього слова, вміти володіти ситуацією і піднімати настрій гостей, і веселити, і зворушувати виключно за допомогою художньої мови, а, власне, конкурсна програма повинна служити лише інструментом для підтримки атмосфери свята, а ніяк не самоціллю для ведучого.

Виходячи з власного бачення, дозволю собі поділитися деякими міркуваннями стосовно підбору конкурсів та ігор, що впишуться у формат сучасного весільного торжества. Але спершу — кілька слів про вимоги, яким вони повинні відповідати.

У конкурсній програмі мають брати участь гості виключно за власним бажанням, а не за бажанням тамади, тому доцільніше вибирати кандидатури учасників завчасно, ще на етапі складання сценарію.

Конкурси та ігри на весілля не повинні мати сексуального підгрунтя, навіть якщо його учасники — молодь, адже ми всією родиною святкуємо торжество любові, стверджуємо інститут сім’ї.

Конкурси та ігри не повинні мати великих фізичних або інтелектуальних навантажень, люди на святі повинні мати можливість відпочивати легко, без лишнього напруження.

Конкурсна програма повинна проходити в рамках пристойності, не принижуючи почуття власної гідності учасників.

І останнє — конкурси на весіллі не повинні передбачати визначення переможців і переможених — в випробуваннях повинна перемагати дружба і любов, завдяки солідарності і взаємовиручці конкурсантів. Якщо ведучому вашого весілля вдалося підібрати конкурсну програму, що задовольняє ці нескладні вимоги, можна сподіватися, що весілля вдасться по-справжньому інтелігентною забавою і не для кого не залишить негативних вражень.

У власній практиці я використовую конкурси для молодят, конкурси для батьків та старшого покоління виключно за їх бажанням, по можливості мінімізуючи змагальність, намагаючись, щоб завдання були легкими для їх виконання, а конкурсанти своїми діями доповнювали б один одного. І не так важливо, яким буде конкурс — співочим або танцювальним, словесним або видовищним, але обов’язково — творчим і об’єднуючим.

Конкурси для свідків на весіллі підбираються за таким же принципом, але тут можна давати більш трудомісткі завдання, адже свідки — це «трударі» весілля. Тим не менш, необхідно враховувати ступінь їх особистої готовності до активної участі та власне ставлення до своєї ролі зокрема і того, що відбувається в цілому. У будь-якому випадку, всі завдання конкурсної програми повинні лише здаватися скрутними, а насправді бути «по плечу» їх учасникам, щоб в кінці цих випробувань зал захоплено їм аплодував, розчулившись від їх уміння і кмітливості. А оригінальність конкурсної програми, власне, і полягає в розробці або грамотному та вдалому  підборі активностей під індивідуальні запити замовників з урахуванням творчих  можливостей  всіх її учасників.

А зараз, дорогі друзі, я презентую Вашій увазі декілька сценічних образів, які я використовую в рамках весільної конкурсної програми.

alexandrvetercomua

На київських весіллях ось вже багато років популярні грошові аукціони і багато гостей приходять на свято вже  підготовленими до них. Моє завдання як тамади їх красиво подати й оформити. Я використовую образ кумедного рахівника не задля формального підрахунку зібраних фінансів, а  вартості побажань гостей  з жартівливим прогнозом необхідного бюджету молодої сім’ї на їх виконання в подальшому. Якщо серед родичів, присутніх на весіллі, є представник бухгалтерської професії  - надаю це право йому, але часто виконую цю роль і самостійно.

aleksandr_veter_1

А образ банкіра служить мені інструментом для створення атмосфери в  конкурсних програмах в стилі «капітал-шоу», в яких гості накопичують капітал у вигляді сувенірних грошових знаків і можуть витратити їх в процесі свята в торгах за пляшку весільного шампанського, різноманітних призів та замовляючи улюблені пісні у «кіоску музичних сувенірів».

aleksandr_veter_2

Ще один образ, який створює мотивацію до участі гостей у конкурсній програмі — образ далекого родича, який, не дивлячись на те, що з’явився на весілля без запрошення, готовий подарувати нареченому ключі від автомобіля …

aleksandr_veter_3

Дуже жваво реагує публіка на пропозицію взяти участь у зйомці музичного кліпу, який знімається, монтується і демонструється прямо на весіллі. Від бажаючих відчути себе актором і співаком, як правило, немає відбою, а ефект завжди перевершує очікування.

aleksandr_veter_5

Для старшого покоління в моєму арсеналі є конкурс «Весільна риболовля».

aleksandr_veter_9

Весільний лімузин нареченого і нареченої, які прибувають на весілля, може зустріти «інспектор»,

aleksandr_veter_7

викрасти наречену — кавказець Гіві Хачапурідзе

aleksandr_veter_11

або пірат.

aleksandr_veter_12

Для нареченого і нареченої на весіллі може бути приготований іспит на готовність до сімейного життя,

aleksandr_veter_8

а для неодружених хлопців – літній призив в «армію холостяків» від весільного генерала.

aleksandr_veter_13

У моїй конкурсній програмі ціла маса цікавих активностей в гумористичних та класичних образах, які використовуються для формування загального настрою гостей, та я використовую їх в обмежених здоровим глуздом  дозах. Ведучим-початківцям, які читають цю статтю, все ж не рекомендую перенасичувати конкурсами програму весілля і пам’ятати, що сучасне вишукане весілля має бути не молодіжною гучною вечіркою, а по-справжньому сімейним, наповненим ніжною романтикою, теплотою родинного спілкування, енергетикою і по-щирими добрими душевними переживаннями гостей і героїв ТОРЖЕСТВОМ.

aleksandr-veter-5

Автор – ведучий  весіль, шоумен Олександр Вітер, м. Київ.

Автор: Олександр Вітер